Setayesh_3

بافت حلقوی

بافندگی حلقوی تاری یکی از روش های بافندگی حلقوی است که در آن نخ در امتداد طول پارچه به صورت زیگزاگ حرکت می کند یعنی ستون ها یا راه های عمودی متوالی به جای ردیف یا رج افقی. در مقایسه٬ به بافت های حلقوی در عرض پارچه بافندگی حلقوی پودی گفته می شود.

از آنجا که بافندگی حلقوی تاری به تعداد رشته های جداگانه نخ یا نخ تار٬ برابر با تعداد حلقه های یک رج نیاز دارد، بافندگی حلقوی تاری تقریباً همیشه با دستگاه انجام می شود تا با دست.

پارچه های تاری شامل انواع مختلفی از پارچه های حلقوی است که یکی از آنها پتو است. این نوع پتو توسط دستگاه بافندگی حلقوی تاری راشل بافته می شود به همین دلیل به پتوی راشل شناخته شده است.

اگر یک پتو مقرون به صرفه ساخته شده از مواد با دوام بالا مورد نیاز است ، پلی استر گزینه عالی است. پتوی پلی استرپرزدار تکمیل شده خیلی کرکی٬ محکم و دارای زیردست مویی٬ تراکم یکنواخت٬ عدم ریزش پرز٬ مقاومت شستشویی بالا و بدون تغییر شکل است. پلی استر بدون از دست دادن رنگ و شکل خود در برابر شستشو و خشک شدن سالها مقاومت خواهد کرد و هزینه آن معمولاً کمتر از الیاف طبیعی است.

پتوهای پلی استر میکروفایبر کرکی٬ بسیار نرم و گرم هستند و همچنین به دلیل خواص فیزیکی٬ آنها سبک  و تنفس پذیربوده و گرمای زیادی را هم ارائه می دهند.

پرز پتوهای سروین ما پلی استر میکروفایبر است. میکروفایبر برای خشک نگه داشتن پوست در شبهای مرطوب بسیار مناسب است ، بنابراین شما دیگر عرق نخواهید کرد و همچنین میکروفایبر راحت تر شسته، کمتر لکه دار و سه برابر سریعتر از پنبه خشک می شود.

 

برچسب ها:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *